Związek Hodowców Koni Wielkopolskich

Aktualności

Kwalifikacja i trening ogierów ras szlachetnych 2018
Data dodania: 2018-04-05

Zapraszamy do zapoznania się z warunkami kwalifikacji do polowej wierzchowej oraz stacjonarnej zaprzęgowej próby dzielności ogierów ras szlachetnych w tym sezonie.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Ogiery prosimy zgłaszać do biura Związku Hodowców Koni Wielkopolskich.

Kwalifikacja do ZT zaprzęgowego
Data dodania: 2018-04-05

W dniach 16-17 sierpnia 2018 r. odbędzie się kwalifikacja ogierów rasy śląskiej do stacjonarnego treningu zaprzęgowego w ZT Książ. Ostateczną kwalifikację przejdą również ogiery pozostałych ras szlachetnych, wstępnie zakwalifikowane do treningu podczas oceny w Lesznie w dniach 15-16 maja oraz w Białce w dniach 29-30 maja 2018 r.
Przypominamy, że ocenie poddane zostaną wyłącznie ogiery, których zgłoszenie zostało opłacone w terminie, a w przypadku niedowiezienia ogiera na kwalifikację opłata nie będzie zwracana.

Program kwalifikacji:

16 sierpnia (czwartek)

Ogiery śląskie

  • 15:00 – identyfikacja, badanie weterynaryjne, pomiary – kolejność dowolna, konieczne okazanie paszportu konia

17 sierpnia (piątek)

Ogiery śląskie

  • 9:00 – prezentacja w ręku na płycie – kolejność katalogowa
  • 15:00 – sprawdzenie stopnia przygotowania ogiera do pracy w zaprzęgu – kolejność dowolna

Ogiery szlachetne

  • 15:00 – identyfikacja, badanie weterynaryjne, pomiary – kolejność dowolna
  • następnie – sprawdzenie stopnia przygotowania ogiera do pracy w zaprzęgu – kolejność dowolna

Szczegóły dotyczące przebiegu kwalifikacji.

Warunki otrzymania refundacji części kosztów badań w kierunku OCD
Data dodania: 2018-04-05

  • Proszę przesłać do biura PZHK oświadczenie dotyczące MŚP/DP PZHK (najpierw wersję elektroniczną na adres cuber@pzhk.pl, następnie oryginał pocztą, załącznik nr 1). W przypadku właścicieli sklasyfikowanych jako duże przedsiębiorstwo nie ma możliwości dofinansowania badań w kierunku OCD.
  • Następnie proszę przesłać na adres cuber@pzhk.pl zestaw zdjęć RTG wykonanych zgodnie z instrukcją (załącznik nr 3) wraz z fakturą wystawioną przez lekarza weterynarii na PZHK na kwotę max. 600 złotych. PZHK refunduje TYLKO koszty badań w kierunku OCD (nie porażenia krtani).
  • Po otrzymaniu faktury z PZHK wystawionej na wnioskodawcę należy dokonać opłaty w wysokości 240 złotych (numer konta PZHK w załączniku nr 2) za ocenę zdjęć przez Komisję Oceniającą. PZHK, w myśl obecnych przepisów, nie ma prawa dofinansować bezpośrednio hodowców, dlatego dotację do kosztów wykonania zdjęć RTG otrzymuje lekarz weterynarii, który musi dokonać rozliczenia z właścicielem.
  • Po przesłaniu potwierdzenia przelewu na adres cuber@pzhk.pl, zdjęcia zostaną wysłane do Komisji Oceniającej, która zbiera się 1-2 razy w miesiącu.
  • Refundacja części kosztów wykonania zdjęć RTG zostanie przesłana na konto wskazanego lekarza wet. po dokonaniu oceny przez Komisję Oceniającą. W przypadku zdjęć RTG nie nadających się do oceny zostaną one odesłane do wnioskodawcy wraz z informacją o konieczności wykonania prawidłowych zdjęć.
Zebranie Towarzystwa Powozowego
Data dodania: 2018-03-29

24 marca 2018 roku odbyło się w Baborówku, Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze Członków Polskiego Towarzystwa Powozowego.

Polskie Towarzystwo Powozowe, dawniej Stowarzyszenie Miłośników Powozów i Zaprzęgów. Celem Stowarzyszenia jest:  rozpowszechnianie i poszerzanie wiedzy o tradycyjnych pojazdach i zaprzęgach konnych, ze szczególnym uwzględnieniem powozów z XIX i początków XX wieku, integracja miłośników historycznych powozów i zaprzęgów, popularyzacja wiedzy o historycznych pojazdach i zaprzęgach konnych oraz popularyzacja tradycyjnego powożenia.

Prezesem Stowarzyszenia został Pan Andrzej Novak-Zepliński.

W spotkaniu na terenie ośrodka sportowego w Baborówku wzięło udział ponad 20 miłośników zaprzęgów konnych z całego kraju z liczna reprezentacja członków Związku Hodowców Koni Wielkopolskich .

Wszyscy mieli okazje na bazie świetnie prezentującej się powozowni gospodarzy państwa Święcickich zapoznać się z historią i obecną forma prezentacji zaprzęgów wysłuchać prelekcji jednego z największych fachowców w tej materii pana Andrzeja Novaka-Zeplińskiego.

Ponadto uczestnicy odwiedzili równie bogatą i atrakcyjną powozownie na terenie Stada Ogierów Sieraków.

Gratulując wspaniałej inicjatywie, życzymy wiele sukcesów  wszystkim zrzeszonymi w Stowarzyszeniu, kolekcjonerom, powożącym, ekspertom oraz sympatykom powozów i zaprzęgów. Działalność Stowarzyszenia zapewne bardzo znacznie przysłuży się propagowaniu sportu i rekreacji zaprzęgów konnych.

 

R E K L A M A
BANODS
Rasa wlkp
LUBY
Rasa śl.
ROYAL FRIEND OF GREEN VALLEY
Rasa kuc
PALERMO
Rasa wlkp
PASJONAT-MT
Rasa wlkp
TABASKO
Rasa sp
Dane kontaktowe

Logo Związek Hodowców Koni Wielkopolskich ZWIĄZEK HODOWCÓW KONI WIELKOPOLSKICH
ul. Kłeckoska 14
62-200 Gniezno
tel. 61/ 847-14-52


Adres e-mail biuro@wzhk.pl
Konto: 70 2030 0045 1110 0000 0041 2550
START STATUT ZARAZĄD Z.H.K. WLKP. POWIATOWE KOŁA KONTAKT

Realizacja: Dpl Agency Tworzenie Stron Internetowych