Związek Hodowców Koni Wielkopolskich
Kalendarz Imprez

Imprezy hodowlane zaplanowane na 2020 rok
Data: 2020-02-14

Imprezy sportowe zaplanowane na 2020 rok
Data: 2020-02-14

Zakłady terningowe zaplanowane na 2020 rok
Data: 2020-02-14

Rejestr ogierów

Wykaz ogierów na terenie Wielkopolski.

Tu jesteś / Strona główna / Menu / Aktualności / / Wspomnienie o Marcinie Klinkiewiczu

Aktualności

Wspomnienie o Marcinie Klinkiewiczu
Data dodania: 2019-10-28

Wspomnienie o Marcinie Klinkiewiczu

Przy pięknej słonecznej pogodzie 26 października 2019 roku na cmentarzy w Turku pożegnaliśmy Marcina Klinkiewicza. 11 listopada skończyłby 60 lat, niestety tego pięknego jubileuszu nie doczekał.

Od młodzieńczych lat związany był z rolnictwem, czego efektem było ukończenie Technikum Rolniczego w Kościelcu z tytułem technik-hodowca w roku 1979. Równocześnie obejmuje w tym samym roku po śmierci ojca gospodarstwo rolne w Turku, które prowadził po dzień dzisiejszy.                                                                                                 W roku 1980 wstępuje w szeregi Wielkopolskiego Związku Hodowców Koni. Jego zainteresowania hodowlą koni niemal od dziecka przekształciły się w profesjonalną działalność gospodarczą w dziedzinie hodowli koni. Czynnie uczestniczył w wielu Wystawach Hodowlanych o randze regionalnej jak i ogólnokrajowej. Na licznych Krajowych Wystawach Zwierząt Hodowlanych najpierw w Warszawie, następnie w Poznaniu zdobywał z końmi swojej hodowli tytuły Czempionów, V-ce czempionów i liczne Złote Medale tej imprezy.  Jego hodowlane sukcesy niewątpliwie, to także wyhodowanie licencjonowanych ogierów oraz kilkadziesiąt klaczy wpisanych do ksiąg hodowlanych.                           Od wielu lat parał się także zaprzęgami, co ujawniało się podczas wielu pokazów, gdzie prezentował swoje klacze hodowlane w zaprzęgach wielokonnych ( np. zaprzęg 11 – konny). Często startował w amatorskich zawodach zaprzęgowych pojedynkach, parach, i czwórkach.                Od początku swojej społecznej działalności w Związku Hodowców Koni Wielkopolskich pełnił funkcje kierownicze na poszczególnych szczeblach organizacyjnych. Był Prezesem Wojewódzkiego Związku w Koninie         (poprzedni podział administracyjno-terytorialny), a następnie przez wiele lat był Prezesem Powiatowego Koła w Turku. Równocześnie przez  kilku kadencji do czasu obecnego był członkiem Zarządu Związku Hodowców Koni Wielkopolskich.  Odznaczony złota odznaką Polskiego Związku hodowców Koni i złota odznaką Związku Hodowców Koni Wielkopolskich.

 Działając na rzecz Związku Hodowców Koni Wielkopolskich organizował wiele Wystaw Hodowlanych, wiele zawodów sportowych w skokach i w zaprzęgach oraz liczne pokazy propagujące hodowlę koni. Zawsze chętnie angażował się w inicjatywy społeczne Miasta Turek, takie jak; organizacja dożynek rolniczych, świąt narodowych i wielu innych wzorowo współpracując z władzami terytorialnymi. Zawsze bardzo  wspierał wszelkie działania kultywujące historie Polskiej Kawalerii.

Swoją szeroką wiedzą, ogromnym doświadczeniem oraz fachowością służył społeczności Wielkopolski jak i całego kraju czynnie wpływając na rozwój hodowli koni.

Był człowiekiem bardzo pogodnym, otwartym na ludzi , zawsze chętny do pomocy. Mało jest takich ludzi wśród „koniarzy”, a teraz będzie jeszcze mniej. Będzie nam bardzo…, bardzo brakować Marcina Klinkiewicza. Tacy ludzie pozostają zawsze w pamięci.

 

Tekst: Jaroslaw Szymoniak

 

 

R E K L A M A
LIBERO
Rasa śl.
HELIOS
Rasa wlkp
Ogier Zoltar
Rasa szlachetna półkrew
LetS Replay
Rasa wielkopolska
ZANDO
Rasa Fiord
Ogier ROTERDAM
Rasa śląska
Dane kontaktowe

Logo Związek Hodowców Koni Wielkopolskich ZWIĄZEK HODOWCÓW KONI WIELKOPOLSKICH
ul. Kłeckoska 14
62-200 Gniezno
tel. 61/ 847-14-52
61/ 825-04-33

Adres e-mail biuro@wzhk.pl
Konto: 70 2030 0045 1110 0000 0041 2550
START STATUT ZARAZĄD Z.H.K. WLKP. POWIATOWE KOŁA KONTAKT

Realizacja: Dpl Agency Tworzenie Stron Internetowych